Zakup używanego auta - diagnostyka komputerowa przy zakupie samochodu używanego

Posted by      01/25/2021 12:39:58    0 Comments
Zakup używanego auta - diagnostyka komputerowa przy zakupie samochodu używanego

Zdecydowana większość Polaków stawia na zakup używanego samochodu. Blisko 60% naszych rodaków uważa, że potrzeba czasu i odpowiedniej wiedzy, aby kupić dobry samochód używany. Polacy najczęściej są skłonni kupić samochód używany od znajomego bądź rodziny. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Wtedy najczęściej swoje kroki kierujemy do komisów samochodowych bądź polujemy na okazję w Internecie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta używanego? 

Zamierzając zakupić samochód „z drugiej ręki” warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Mianowicie, zaczynając oględziny auta nie patrzmy tylko na to, czy samochód jest zadbany. Miejmy na uwadze także drobne rzeczy, które są niezwykle ważne. Kontrolę samochodu możemy zacząć od sprawdzenia stanu szyb, szczególnie szyby przedniej, gdyż jej uszkodzenie bądź wymiana świadczy o poważnej kolizji. Dodatkowo należy zwrócić uwagę czy wszystkie elementy nadwozia do siebie pasują oraz czy na samochodzie zwłaszcza przy progach, nadkolach bądź masce nie ma śladów korozji.

Co z karoserią auta?

Ważnym aspektem, na który należy położyć nacisk jest sprawdzenie uszkodzeń karoserii. Zaczynając od uszkodzeń lakieru, aż po poważne wgniecenia. Dlatego też, w sytuacji, gdy chcemy sprawdzić stanu lakieru pomocnym narzędziem będzie miernik grubości lakieru. Dzięki niemu sprawdzimy czy samochód nie był powtórnie malowany. Podsumowując, przymierzając się do zakupu używanego auta należy odpowiednio przygotować się i nie podejmować pochopnych decyzji. Atrakcyjna cena samochodu używanego powinna być sygnałem do jego gruntownego sprawdzenia. 

Diagnostyka komputerowa przy zakupie samochodu używanego

Niezależnie od tego, jaką szeroką wiedzę posiadamy na temat samochodów, warto skorzystać z diagnostyki komputerowej. Podczas diagnostyki jesteśmy w stanie potwierdzić faktyczny stan pojazdu oraz odczytać, jakie elementy muszą zostać naprawione. Dzięki temu unikniemy ukrytych kosztów naprawy tuż po zakupie samochodu. Nikt z nas nie chce kupować samochodu, który będzie studnią bez dna. Narzędziem, które pozwoli dostarczyć najważniejszych informacji związanych z pracą samochodu jest program do diagnostyki samochodowej SDProg. Oprogramowanie SDProg jest idealnym rozwiązaniem, dla osób które zamierzają kupić samochód używany. Zastosowanie SDProg umożliwia odczytanie przyczyny świecenia się kontrolki Check Engine/MIL, pozwala na odczyt kodów zapisanych, oczekujących, stałych, generycznych jak i specyficznych dla danego producenta. Dodatkowo uzyskamy informacje o instrukcji naprawy usterki oraz mamy możliwość kasowania kodów usterek. Diagnostyka samochodu nigdy nie była tak prosta. Program SDProg można obsługiwać na dowolnym komputerze, tablecie czy też telefonie. Bez wątpienia oprogramowanie diagnostyczne SDProg jest doskonałym rozwiązaniem, dla osób chcących mieć swój samochód pod stałą kontrolą. Każdy pasjonat motoryzacji pragnie, by jego samochód był 

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Not Published)
* Komentarz: