Mierniki grubości lakieru

Mierniki grubości lakieru to profesjonalne urządzenia, które pozwala w szybki i nie wymagający żadnych specjalistycznych umiejętności określić rzeczywistą grubość znajdującej się na samochodzie. Miernik grubości lakieru sprawdza się idealnie w sytuacjach, w których wygląd samochodu nie pozwala jednoznacznie stwierdzić stanu faktycznego lakieru samochodu. Miernik lakieru to gwarancja na wykrycie nawet najmniejszych niedoskonałości w lakierze samochodu.

Jak przygotować się do mierzenia grubości lakieru?

Przed rozpoczęciem pomiaru zaleca się dokładnie wyczyścić karoserię samochodu, gdyż grubsza warstwa brudu jest w stanie zafałszować wyniki miernika. Przed wykonaniem pomiaru warto także dowiedzieć się jaka jest norma grubości lakieru dla danego samochodu. Oryginalna grubość lakieru samochodowego wynosi około 100-140um, jednak nowsze samochody mają cieńsze warstwy rzędu 70-80um. Wartości 200um oznaczają bardzo często drugą warstwę lakieru, natomiast wartości powyżej 300um szpachlę. Pomiar grubości lakieru najlepiej zacząć od dachu samochodu. Jeśli wskazania będą w znaczny sposób odchodzić od norm, wówczas mamy pewność, że auto uległo większemu wypadkowi. Należy jednak pamiętać, że lakier praktycznie nigdy nie jest nałożony równie dlatego wszelkie odstępstwa od normy nieprzekraczające 40% nie muszą świadczyć o tym, że auto było lakierowane ponownie.  Pomiar grubości lakieru zaleca się wykonywać w odstępach około 10-15cm w dwóch osiach.

Jak obsługiwać się miernikiem lakieru?

Mierniki grubości lakieru są proste w obsłudze, wystarczy bowiem przyłożyć sondę lub końcówkę, która mierzy grubość powłoki do karoserii samochodu, a następnie odczytać wskazania z wyświetlacza. Odczytane wskazania należy porównać jest z odpowiednimi normami dla konkretnego modelu samochodu.

Dlaczego warto kupić miernik lakieru w e-volt.pl?

- oferowany sprzęt pochodzi od sprawdzonego producenta gwarantującego precyzyjne i wiarygodne pomiary

- zapewniamy fachowe doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniego miernika

- zapewniamy sprawną wysyłkę zamówionych mierników lakieru

- atrakcyjna cena mierników lakieru

W ofercie naszego sklepu znalazły się zarówno podstawowe modele mierników grubości lakieru jak i modele zaawansowane przeznaczone dla osób prowadzących warsztaty samochodowe czy też komisy.

 

Mierniki grubości lakieru

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry