Filtruj według

Cena

Cena

  • 137,00 zł - 446,00 zł

Mierniki grubości lakieru

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Aktywne filtry

Mierniki lakieru - nieoceniona pomoc przy zakupie samochodu?

Mierniki grubości lakieru to profesjonalne urządzenia, które pozwalają w szybki sposób i nie wymagający żadnych specjalistycznych umiejętności określić rzeczywistą grubość lakieru znajdującej się na samochodzie. Miernik grubości lakieru sprawdza się idealnie w sytuacjach, w których wygląd pojazdu nie pozwala jednoznacznie stwierdzić stanu faktycznego lakieru samochodu. Miernik lakieru dają gwarancję, że zostanie wykryta nawet najmniejsza niedoskonałość w lakierze samochodu.

Czujniki lakieru - zasada działania

Mierniki grubości lakieru samochodowego zwane również czujnikami lub też testerami dokonują pomiaru odległości do powierzchni czujnika (po zetknięciu się z warstwą lakieru) do powierzchni metalowej samochodu (karoserii). Grubość powłoki lakierniczej mierzona jest w mikrometrach (jedna milionowa metra - symbol μm). W pojazdach, które nie były naprawiana, wyniki pomiarów powinny być niemalże takie same na całej powierzchni samochodu i po obu jego stronach. 

Jak przygotować się do wykonania pomiaru miernikiem lakieru?

Przed rozpoczęciem pomiaru zaleca się dokładnie wyczyścić karoserię samochodu, gdyż grubsza warstwa brudu jest w stanie zafałszować wyniki miernika. Przed wykonaniem pomiaru warto także dowiedzieć się jaka jest norma grubości lakieru dla danego samochodu. Oryginalna grubość lakieru samochodowego wynosi około 100-140um, jednak nowsze samochody mają cieńsze warstwy rzędu 70-80um. Wartości 200um oznaczają bardzo często drugą warstwę lakieru, natomiast wartości powyżej 300um szpachlę. Pomiar grubości lakieru najlepiej zacząć od dachu samochodu. Jeśli wskazania będą w znaczny sposób odchodzić od norm, wówczas mamy pewność, że auto uległo większemu wypadkowi. Należy jednak pamiętać, że lakier praktycznie nigdy nie jest nałożony równie dlatego wszelkie odstępstwa od normy nieprzekraczające 40% nie muszą świadczyć o tym, że auto było lakierowane ponownie.  Pomiar grubości lakieru zaleca się wykonywać w odstępach około 10-15cm w dwóch osiach.

Jak obsługiwać się miernikiem lakieru?

Mierniki grubości lakieru samochodowego są proste w obsłudze, wystarczy bowiem przyłożyć sondę lub końcówkę, która mierzy grubość powłoki do karoserii samochodu, a następnie odczytać wskazania z wyświetlacza. Odczytane wskazania należy porównać jest z odpowiednimi normami dla konkretnego modelu samochodu.

Dlaczego warto kupić miernik grubości lakieru w e-volt.pl?

  • oferowany sprzęt pochodzi od sprawdzonego producenta gwarantującego precyzyjne i wiarygodne pomiary
  • zapewniamy fachowe doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniego miernika
  • zapewniamy sprawną wysyłkę zamówionych mierników lakieru
  • atrakcyjna cena mierników lakieru

W ofercie naszego sklepu znalazły się zarówno podstawowe modele mierników grubości lakieru jak i modele zaawansowane przeznaczone dla osób prowadzących warsztaty samochodowe czy też komisy.